Ustawa kaucyjna z dnia 13.07.2023 r ( Dz.U. 2023 poz.1852 ) , zobowiązuje właścicieli sklepów o powierzchni powyżej 200 m2 do zbierania pustych opakowań ( PET i ALU ) i zwracania kaucji klientowi. Ma zacząć obowiązywać już od 1 stycznia 2025. Oznacza to, że przedsiębiorcom zostało niewiele czasu na przygotowanie się do nowych przepisów. W Artom Bis przychodzimy z pomocą, oferując nie tylko priorytetowy dostęp do nowoczesnego automatu kaucyjnego marki Rekbot, ale również oferując pomoc w zakresie jego optymalizacji i dopasowania do indywidualnych potrzeb.

Jak wiadomo pomieszczenia, w których codziennie przebywamy, powinny być każdego dnia wietrzone. Wielu ludzi posiada w domu klimatyzację, więc nie otwierają okien. Niestety, ale jest to częsta przyczyna rozwijania się bakterii czy grzybów. W jaki sposób sprawić, by nie dochodziło do takich sytuacji? Otóż, warto postawić będzie na generatory ozonu.

Liczarki banknotów są znakomitymi narzędziami, znacznie ułatwiającymi liczenie pieniędzy w wielu instytucjach. Dzięki liczarkom można oszczędzić czas, a także zwiększyć wydajność liczenia „papierkowych pieniędzy”. Liczarki pozwalają również na eliminowanie błędów, które zdarzają się nagminnie podczas liczenia banknotów własnoręcznie. Jakie funkcje powinna mieć liczarka banknotów i czym kierować się podczas jej wyboru?

Od 1 stycznia 2025 roku, Polska wkroczy w nową erę zrównoważonego spożycia, wprowadzając innowacyjne regulacje dotyczące automatów kaucyjnych ( Dz.U.2023. poz.1852 ). Nowa ustawa nakłada obowiązek na sklepy o powierzchni powyżej 200 metrów kwadratowych, aby zainstalować te urządzenia, co ma na celu zwiększenie recyklingu opakowań i redukcję śmieci. W poniższym artykule przyjrzymy się temu nowemu rozwiązaniu, zrozumieją jego korzyści i wpływ na środowisko, a także zastanowimy się, jak konsumenci oraz właściciele sklepów mogą dostosować się do tych zmian.

Sortery bilonu to bardzo przydatne urządzenia. Dzięki nim można zwiększyć efektywność pracy, a także wydajność liczenia bilonu. Za pomocą sorterów można również uniknąć błędów, które nagminnie zdarzają się podczas ręcznego liczenia monet. Aby przeliczyć nieposortowane monety w efektywny i szybki sposób, warto będzie skorzystać z sortera bilonu. Jakie są ich zalety i kiedy warto będzie skorzystać z takiego urządzenia?

Metkownica jest urządzeniem, które potrafi automatycznie przyklejać kartki z ceną, zwane cenówkami, do poszczególnych produktów. Zanim zdecydujesz się jednak zakupić wybraną z nich do swojego sklepu warto będzie zorientować się, co chcesz tak właściwie… umieścić na swoich metkach. Czym metkownice różnią się od siebie i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Podpowiadamy!

Kasa fiskalna to urządzenie, które służy do rejestrowania sprzedaży towarów i usług oraz do wystawiania paragonów lub faktur. W Polsce jest ona obowiązkowa dla wszystkich przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną. Używanie kasy fiskalnej wiąże się z wieloma korzyściami, zarówno dla właścicieli firm, jak i dla klientów.

Waga sklepowa jest dziś niezbędnym wyposażeniem każdego sklepu, który zajmuje się sprzedażą w hurcie lub detalu. Urządzenie powinno spełniać wszystkie niezbędne funkcje, by móc prawidłowo sprzedać towar, ale też zwiększyć produktywność oraz efektywność pracowników. Jaką wagę warto będzie wybrać do sklepu? Podpowiadamy!

Skaner kodów kreskowych wymagany jest dzisiaj chyba w większości sklepów – a już na pewnon w większych sieciach supermarketów. Kody kreskowe znajdują bowiem na produktach, jakie są w sprzedaży – ubraniach, produktach spożywczych, narzędziach i artykułach przemysłowych. To właśnie czytnik kodów kreskowych zawiera wszystkie niezbędne informacje, dotyczące sprzedawanego towaru. Jaki skaner kodów kreskowych warto wybrać do sklepu?

W celu ewidencjonowania sprzedaży dokonywanej w ramach prowadzonego przez siebie biznesu przedsiębiorca jest zobowiązany do wykorzystywania kasy fiskalnej – chyba że został zwolniony z posiadania takiego urządzenia. W zależności od specyfiki swojej działalności musi stosować kasę fiskalną online, kasę z elektrycznym lub z papierowym zapisem kopii bądź kasę wirtualną. Pierwsza z wymienionych opcji pozostawia właścicielom firm zdecydowanie najwięcej wątpliwości.

Niektórym wydaje się, że oczyszczacz powietrza jest wyłącznie wymysłem marketingowym. Inni zaś uważają, że w dzisiejszych czasach posiadanie oczyszczacza jest już obowiązkowe w każdym domu. Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza i co można dzięki niemu osiągnąć? Podpowiadamy!

Coraz częściej można spotkać się z pytaniami klientów, czy niszczarki do dokumentów są w stanie rozdrobnić dokumenty na takie, by rozmiar ścinek był zgodny z… RODO. Ustawa o Ochronie Danych Osobowych weszła w życie z dniem 25 maja 2018 roku. Nie określa ona jednak żadnych rozmiarów, jeżeli chodzi o ścinki jakie wydobywać się mają z niszczarki do papieru! Jedyne, co trzeba zachować, to zabezpieczenie bezpieczeństwa danych osobowych. Ale, czy aby… na pewno?

kliknij i odwiedź nasz
Salon Audio-Video

Przegląd lub naprawa

Twoje urządzenie fiskalne wymaga przeglądu? A może wykryto w nim usterkę?wypełnij formularz

Kontakt z Artom Bis

  • +48 52 322 75 06
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pomorska 13
    85-046 Bydgoszcz
  • 9:00 – 17:00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem