Generatory ozonu i zastosowanie ozonatorów

Jak wiadomo pomieszczenia, w których codziennie przebywamy, powinny być każdego dnia wietrzone. Wielu ludzi posiada w domu klimatyzację, więc nie otwierają okien. Niestety, ale jest to częsta przyczyna rozwijania się bakterii czy grzybów. W jaki sposób sprawić, by nie dochodziło do takich sytuacji? Otóż, warto postawić będzie na generatory ozonu.

Generatory ozonu – jaki wpływ mają na jakość powietrza?

Każdy z nas słyszał o negatywnym oddziaływaniu ozonu na organizm człowieka. Obecność ozonu wpływa niekorzystnie na powietrze, którym przecież musimy oddychać. Właśnie z uwagi na to wyprodukowano generatory ozonu, które coraz częściej wybierane są przez ludzi w celu ochrony przed zanieczyszczonym powietrzem. Co może dać stosowanie ozonatora w domu lub w zakładzie pracy? Generatory ozonu mają wiele zalet:

 • Wytwarzają ozon o aseptycznych właściwościach, będący jednym z najbardziej skutecznych środków dezynfekcyjnych.
 • Wykazują działanie bakteriobójcze, co konieczne jest zwłaszcza w dzisiejszej dobie pandemii koronawirusa.
 • Można wykorzystywać je do dezynfekowania np. wody pitnej i pomieszczeń, które narażone są na obecność wirusów i bakterii.
 • Zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów i skutecznie je niszczą.
 • Są idealnym rozwiązaniem zwłaszcza dla alergików, którym generatory ozonu powinny znacznie podnieść komfort życia.
 • Niwelują nieprzyjemne zapachy (np. dymu papierosowego).
 • Za pomocą generatorów ozonu można również pozbyć się moli, ale i oczyścić klimatyzację w biurze, domu czy nawet samochodzie.

Działanie generatora ozonu, krok po kroku

Zakupić można generator ozonu wewnętrzny lub zewnętrzny. Wewnętrzne są zazwyczaj mniejsze i można je zamieścić np. w samochodzie (dzięki ręcznemu zasilaniu). Zewnętrzne wystarczy z kolei ustawić na ziemi i wprowadzić przewód przez uchylone okno – wówczas dostarczysz do pomieszczenia ozon. Razem z generatorem ozonu, w pakiecie zazwyczaj otrzymuje się rurki, kabel zasilający i kamienie (do ozonowania wody). Czasem jest też pilot do inteligentnej obsługi urządzenia.

Ozonator działa podobnie, jak ozon tworzący się w naturze (przez wyładowania atmosferyczne i promienie UV). Ozon w urządzeniu wytwarza się z tlenu w powietrzu, dzięki niezupełnym wyładowaniom. Następnie, uwalnia się z ozonatora w stanie lotnym – wyczuwalny jest jego zapach. Zatem, gdy włącza się takie urządzenie, należy opuścić mieszkanie bądź biuro. Gdy minie czas działania ozonatora, można wrócić i spokojnie pracować lub wypoczywać w mieszkaniu. I cieszyć się zdrowym powietrzem.

Na co zwrócić uwagę, kupując generator ozonu?

Musisz dobrze zastanowić się, do czego chcesz wykorzystać urządzenie – do oczyszczenia powietrza w domu, a może do dezynfekcji  biura w obawie przed koronawirusem? Sprawdź koniecznie wydajność ozonatora (do pokoju idealne będą 5-15 g/h, a do budynków przemysłowych 35-40 g / h). Będzie to w zasadzie najważniejszy parametr, na który powinno się zwrócić uwagę przy wybieraniu ozonatora. Druga kwestią jest cena – będzie wzrastać wraz ze zwiększającą się wydajnością urządzenia czy rozbudowanymi w nim funkcjami. Za naprawdę dobry generator ozonu należy zapłacić przynajmniej kilkaset złotych.

Dlaczego warto kupić generator ozonu?

Przede wszystkim, dzięki niemu będziesz mógł zachować czystość pomieszczenia i dezynfekować je – co konieczne jest zwłaszcza teraz, w dobie pandemii COVID-19. Ozonator pozbędzie się zanieczyszczeń z pokoju, również niewidocznych gołym okiem. Różne typy wirusów czy bakterie nie będą mu straszne. Również alergeny staną się mniej odczuwalne, zatem będzie to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla alergików.

Ozonatorem pozbędziesz się też drobnoustrojów np. z samochodu. Poza tym, doprowadzisz do ładu także klimatyzację w pokoju i biurze – pozbywając się z nich bakterii i roztoczy. Usuniesz też nieprzyjemne zapachy z tapicerki auta (gdy np. kupiłeś używany pojazd i czuć w nim dym papierosowy) lub biura czy też z własnego mieszkania. Tlen otacza nas przez całe życie i jest z nami w każdej chwili, prawda? Warto będzie zatem kupić generator ozonu, który – korzystając z tlenu – zwiększy komfort domowników lub pracowników biura.

 

kliknij i odwiedź nasz
Salon Audio-Video

Przegląd lub naprawa

Twoje urządzenie fiskalne wymaga przeglądu? A może wykryto w nim usterkę?wypełnij formularz

Kontakt z Artom Bis

 • +48 52 322 75 06
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Pomorska 13
  85-046 Bydgoszcz
 • 9:00 – 17:00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem