Jaki terminal płatniczy wybrać?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach większość klientów płaci za swoje zakupy kartą płatniczą. Właśnie dlatego w sklepach jest coraz więcej terminali, jakie pozwalają w szybki sposób zrealizować transakcję. Jeżeli jeszcze nie posiadasz terminala płatniczego, warto będzie w niego zainwestować i umożliwić zakupy tym klientom, którzy korzystają wyłącznie z płatniczej karty.

Jaki wybrać terminal płatniczy?

Wiele zależy od tego, jaką działalność prowadzisz. Najczęściej terminale można spotkać dwa:

  • stacjonarne – wymagają one być stale zasilane prądem i posiadać dostęp do Internetu. Może być to Internet wówczas stacjonarny albo GPRS (mobilny). To opcja zdecydowanie lepsza dla stanowisk kasowych, gdzie klient udaje się, aby zapłacić za swoje zakupy. Takie terminale zamontowane są np. na kasach samoobsługowych czy również w stanowiskach obsługiwanych tradycyjnie. Znajdują się one również wszędzie tam, gdzie świadczy się jakieś usługi, jak salon kosmetyczny, warsztat samochodowy itd.
  • mobilne – jest to rozwiązanie będące urządzeniem mniejszym oraz o wiele lżejszym. Dzięki temu, że taki terminal wyposażony jest w akumulator, bez problemu może działać poza stanowiskiem kasowym. Terminal mobilny zazwyczaj korzysta albo z Wi-Fi, albo z mobilnej sieci. Dzięki temu, terminal z powodzeniem pracować może w każdym miejscu. Doskonale urządzenia te sprawdzają się np. u kurierów doręczających przesyłki do domu, a także dla osób dostarczających posiłki na dowóz. Również kelner często ma go przy sobie, jeżeli klienci chcą zapłacić przy stoliku za pomocą karty płatniczej. Mobilny terminal to bardzo wygodna forma skorzystania z bezgotówkowej płatności.

Oczywiście, dostępne na rynku terminale płatnicze nie posiadają wyłącznie funkcji przyjmowania płatności kartami. Dzięki nim możesz wpłynąć bowiem na wzrost sprzedaży, oferując m.in. doładowanie telefonu, obsługę voucherów czy też płatność za swoje rachunki domowe. Warto więc rozeznać się, którą opcję mógłbyś wprowadzić do swojej działalności gospodarczej. Oczywiście, najważniejsze będzie wybrać terminal, jaki obsługuje zbliżeniowe przyjmowanie płatności!

Czy terminal powinien być zintegrowany z kasą fiskalną?

Jeżeli tylko chcesz zwiększyć szybkość obsługi swoich klientów, a także uniknąć przypadkowej pomyłki (wstukując kwotę za daną usługę w terminal), koniecznie pomyśl nad kupnem urządzenia zintegrowanego z kasą fiskalną. Dzięki temu urządzenia będą się ze sobą łączyć i to bez Twojej ingerencji bądź ingerencji Twoich pracowników!

Otóż, kasa wysyłać będzie do terminala kwotę, jaką należy zapłacić. Terminal będzie żądał przeprowadzenia transakcji – jeżeli będzie zaakceptowana, dane powędrują znów do kasy i tam zakończy się sprzedaż (druk paragonu). To bardzo wygodne rozwiązanie dla firm. Urządzenia będą komunikować się ze sobą przez GPRS (bezprzewodowo) lub przewodowo, przez wybrane łącze internetowe.

Pamiętaj, że…

Korzystanie z terminala, jaki będzie podpięty do kasy, znacznie ułatwi sprzedawcom raportowanie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że transakcje kartą płatniczą ujmowane są w raporcie kasowym tak samo, jak płatności zrealizowane gotówką.

Trzeba też pamiętać o tym, że korzystanie z terminala będzie wiązało się z pewnymi… opłatami. Od każdej jednej transakcji naliczane są bowiem koszta dla dostawcy, z jakim podpisana będzie umowa. Oczywiście, końcowa kwota zależeć będzie od firmy i jej cennika. Forma rozliczenia różnić będzie się również w zależności od tego, czy terminal kupisz bądź czy będziesz go tylko… wynajmował.

kliknij i odwiedź nasz
Salon Audio-Video

Przegląd lub naprawa

Twoje urządzenie fiskalne wymaga przeglądu? A może wykryto w nim usterkę?wypełnij formularz

Kontakt z Artom Bis

  • +48 52 322 75 06
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pomorska 13
    85-046 Bydgoszcz
  • 9:00 – 17:00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem