Jaką metkownicę wybrać do sklepu?

metkownica trzyrzędowa

Metkownica jest urządzeniem, które potrafi automatycznie przyklejać kartki z ceną, zwane cenówkami, do poszczególnych produktów. Zanim zdecydujesz się jednak zakupić wybraną z nich do swojego sklepu warto będzie zorientować się, co chcesz tak właściwie… umieścić na swoich metkach. Czym metkownice różnią się od siebie i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Podpowiadamy!

Podział metkownic ze względu na ich rodzaj

Na rynku możemy wyróżnić kilka różnych rodzajów metkownic. Do najczęściej wykorzystywanych i kupowanych z nich należą:

  • metkownice jednorzędowe – to podstawowe urządzenia tego typu, które zazwyczaj drukują 10 znaków w jednym rzędzie. Poza cyframi, znajdą się tu również znaki takie, jak: g, kg, zł, gr i inne obce waluty. Zazwyczaj przy pomocy tej właśnie metkownicy będziesz w stanie nakleić zupełnie podstawowe ceny na produkty. No chyba, że zdecydujesz się na zaawansowaną wersję jednorzędowej metkownicy – wówczas do zestawu dołączana jest zainstalowana rolka tuszująca, a także białe metki. W ten sposób, zyskujesz gotowe do naniesienia cen… miejsca!
  • metkownice dwurzędowe – oprócz jednego rzędu na górze, metkownica ta może wydrukować również znaki w dolnym rzędzie. Dzięki temu jesteś w stanie nanieść na produkt zarówno cenę, jak i np. kod produktu (bądź jego nazwę czy datę ważności). Zazwyczaj do tego typu urządzenia zastosować można metkę w wymiarach: 22 x 26 x 16 mm – z kolei czcionka, a raczej jej wielkość, będzie mieć między 4,5 a 5 mm.
  • metkownice trzyrzędowe – są to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie metkownice, które są urządzeniami alfanumerycznymi. A więc, potrafią drukować aż po 11 liter oraz cyfr i to w… trzech rzędach. To pozwala oczywiście nanosić na produkt jeszcze więcej informacji – jak nazwę, datę, wagę oraz oczywiście cenę.
  • metkownice igłowe – metkownice te są najprostszymi z dostępnych aktualnie na rynku – prostszymi nawet od metkownic jednorzędowych. Różnią się one tym, że nie można z ich pomocą wydrukować zupełnie żadnych znaków czy liczb. Zatem, metkownica ta posłuży wyłącznie do zamocowania na produktach metek. Robi się to przy użyciu plastikowych żyłek, które „wypuszcza” przez urządzenie. Metkownica jest zatem naprawdę banalna w obsłudze. Mawia się powszechnie, że jest to „pistolet do etykietowania”. Oczywiście, takiego urządzenia używa się dziś chyba w każdym sklepie odzieżowym. Zaletą metkownic igłowych jest fakt, że nie są ciężkie – zatem, można metkować nim ciuchy nawet kilka godzin i… wcale się tym mocno nie zmęczyć.

Metkownica – o czym pamiętać podczas zakupu?

Metkownica może i nie jest zbyt trudnym urządzeniem, jeżeli chodzi o jej wybór. Jednak należy wiedzieć o nich chociaż trochę, aby nie skusić się np. wysoką ceną – często taka wcale nie świadczącą o tym, że urządzenie będzie… wysokojakościowe. Metkownica jest delikatnym urządzeniem – jednak nie ma żadnych przesłanek co do tego, aby sprzęt taki… dodatkowo wzmacniać. Ciężko jest metkownicę w jakikolwiek sposób uszkodzić – nawet, jeżeli metkownica jest wykonana z plastiku w zupełnej całości. Jeżeli jej zakres pracy jest wystarczający, to wcale nie będzie trzeba wymieniać jej poszczególnych części.

Do zupełnie podstawowego zakresu prac wystarczy plastikowa metkownica – urządzenie wykonane z metalu może się bowiem okazać… ciężarem. A już na pewno nie będzie praktycznym i wygodnym rozwiązaniem dla osób pracujących na co dzień w sklepie odzieżowym, które muszą metkować nowy towar. Mało tego, metalowe metkownice często są również o wiele droższe niż wykonane z plastiku. Zdecydowanie ważniejszą kwestią będzie w przypadku metkownicy ilość… rzędów, jakie posiada. Te najprostsze urządzenia mają zazwyczaj jeden rząd, z kolei najbardziej zaawansowane aż trzy rzędy – o czym już wiesz. Posiadasz niewielki sklep? Wystarczy więc ta najbardziej podstawowa metkownica. A może chcesz wykorzystać metkownicę na szerszą skalę? Wówczas warto będzie zaopatrzyć się w bardziej zaawansowane urządzenie, np. z trzyrzędowe. Pamiętając przy tym rzecz jasna, że metkownica… nie jest drukarką do etykiet!

kliknij i odwiedź nasz
Salon Audio-Video

Przegląd lub naprawa

Twoje urządzenie fiskalne wymaga przeglądu? A może wykryto w nim usterkę?wypełnij formularz

Kontakt z Artom Bis

  • +48 52 322 75 06
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Pomorska 13
    85-046 Bydgoszcz
  • 9:00 – 17:00

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem